04-9930343

שלום אורח! (התחבר או הירשם)

חומרי הגלם שלנו - לבחור בטוב

חמאת קקאו

חמאת קקאו היא חומר עשיר ונפלא. היא ממש קשה בטמפרטורת החדר, אבל כשמשלבים אותה עם שמנים אחרים בקרמים ובמשחות שלנו - היא נותנת לעור הזנה שאי אפשר לתאר וארומה עדינה ומענגת.

שמן שקדים מתוקים

שמן שקדים מתוקים הוא בסיס נפלא כשמן נשא לכל מיני חומרים טובים במוצרים שלנו: פרחי קלנדולה, לבנדר, וקמומיל מקלות וניל טבעי, עלי רוזמרין. הוא הבסיס לשמן העיסוי לתינוקות וגם מופיע בהמון קרמים ומשחות שלנו. הוא בריא עדין, נעים ומזין.

שמן קוקוס גולמי

נותן לסבון המוצק והנוזלי שלנו את הקצף והתחושה שכולנו כל כך מתפנקים ממנה. הוא מחליף את החומרים המקציפים המסוכנים שנמצאים בסבון תעשייתי (כגון SLS). גם הוא תורם ליצירת סבון מוצק ועמיד שאינו נמס מהר במגע עם מים.

שמן דקלים גולמי

מופק מפרי דקל השמן באינדונזיה. שמן דקלים נותן לסבון "גוף בריא", קשיחות ועמידות לאורך זמן. ביצור שלנו, שמן הדקלים מחליף נאמנה את הכימיקלים הממצקים והמייצבים הסינתטיים שיש בסבון לא טבעי. החסרון שלו הוא שבית הגידול שלו חופף ליערות גשם מאוד חשובים מבחינה אקולוגית. הגידול של שמן הדקלים לתעשיית המזון (השומנים "ללא שומן טראנס" מבוססים עליו) גורם לכריתת יערות. למרות שהצריכה שלנו מזערית ממש - הרבה פחות ממאפייה שכונתית קטנה, אנחנו מחפשים תחליפים כדי להוציא אותו מהסבון שלנו.

סודה קאוסטית:

החומר "הקשה" היחיד בסבון המוצק/נוזלי שלנו. תהליך ההכנה של כל סבון דורשת חומר בסיסי (PH גבוה) חזק. בעבר, היו משתמשים באפר מדורה, אך הוא לא אמין ולטעמנו קשה מאוד לייצר סבון מוצלח על בסיס אפר. לכן בייצור אנחנו משתמשים בסודה קאוסטית כחומר בסיסי. הסודה הקאוסטית מתפרקת לחלוטין בפעולת הפיכת השמנים הטבעיים לסבון ולא משאירה עקבות או השפעות מזיקות. בתום התהליך לא נותר לה זכר בסבון. לקריאה על למה הסודה קאוסטית אינה מרכיב מסוכן בסבון לחצו כאן.

תהליך הייצור

כל המוצרים שלנו מיוצרים בסדנא המשפחתית הקטנה שלנו. בכל מה שאנחנו עושים, אנחנו משתמשים בתהליכים מסורתיים של עבודת יד, במנות קטנות, ותוך מתן תשומת לב מרבית לעשייה באהבה, איכות ובריאות.

למשל, בתהליך ייצור הסבון, אנחנו משתמשים בתהליך קר ואיטי, שמבטיח שאיכות השמנים ותכונותיהם היקרות לא ייפגעו עקב חשיפה לחום.

סבון מוצק נים

שמן זית כתית מעולה בכבישה קרה:

השוק היום מוצף בשמן זית נחות, זול, שמגיע מהאיחוד האירופאי. הסובסידיות הממשלתיות לחקלאים שם כל כך גדולות, עד שהם יכולים לספק, כולל משלוח ומיסים, שמן שיהיה יותר זול בארץ, ממה שהחקלאים שלנו יכולים להפיק. רוב השמן שמגיע לפה פשוט נועד להציף את השוק בשמן זול לתעשייה.

אנחנו לא מאמינים שזו בחירה נכונה - אפילו שהיא זולה ונראה שאפשר להרוויח הרבה.

כל שמן הזית שלנו כולו כתית מעולה מהארץ, ברמת שמן מאכל משובח. אנחנו קונים אותו מבתי בד קטנים, איכותיים ומקומיים - כמו ריש לקיש בציפורי, כרמי גולן ויעקב היינמן ברמת הגולן. חלק גדול מאוד מהשמן זית שלנו הוא גם אורגני, בנוסף על היותו כתית מעולה.

אנחנו מאוד אוהבים שמן זית בקוסמטיקה, ומשתמשים בשמן זית כמרכיב מאוד מרכזי בסבונים שלנו. הסיבה היא בעיקר בשל המקומיות שלו, הקשר הישיר עם היצרנים, ותכונותיו הקוסמטיות המרשימות.

אנחנו בקשר כבר שנים עם משק ריש לקיש מציפורי. זה בית בד אורגני ואקולוגי ששוכן בתוך מבנה שהוסב בבנייה ירוקה. המבנה, השמן, ובעיקר האנשים מקסימים.

אפשר לראות קצת את פועלם המבורך באתר: שמן זית אורגני ריש לקיש.
מקלות וניל במיכל סבון טבעי

שמנים אתריים טהורים:

שמנים אתריים מופקים מחלקי צמחים על ידי תהליך זהיר של מיצוי השמנים הארומאתיים שהם "תמצית החיים" העוצמתית של הצמח. ידוע מזה שנים בכל התרבויות, כולל במחקרים מבוססים היטב, שלשמנים אתריים יש השפעות רפואיות ונפשיות חזקות ביותר.

גם במקרה הזה, יש המון שמנים אתריים בשוק באיכות בינונית ומחיר יקר מידי. אנחנו התחלנו לא מזמן (2013) לייבא בעצמנו את השמנים שלנו מארה"ב. מצאנו שם שמנים אתריים באיכות פשוט נפלאה ובמחירים הגיוניים. אנחנו מאוד משתדלים להעביר את האיכות והמחיר גם אליכם.

אנחנו משתמשים בשמנים האתריים בכל המוצרים שלנו כדי לתת להם את התכונות הטיפוליות המדהימות של תרכובות השמנים שאנחנו בוחרים וגם ניחוחות שפשוט אי אפשר לחקות.
שמנים אתריים באריזה

פרחים ועלים של צמחים:

אנחנו משתמשים הרבה בצמחים ממש: בעיקר פרחי לבנדר, קלנדולה וקמומיל, עלי זית ורוזמרין. אנחנו שמים את פרחי הלבנדר בסבון הלבנדר ליופי ומרקם. פרחי הלבנדר משמשים גם להכנת "תה" צמחי מרוכז למי הפנים הארומאטיים שלנו. הקלנדולה משמשת להכנת שמן קלנדולה מופלא, יחד עם שמן שקדים מתוקים. הקמומיל מושרה בשמן להכנת שמן עיסוי תינוקות יחודי.

פרחי קלנדולה

שיבולת שועל אורגנית ודבש:

אותם אני קונה בקו אופ האורגני של כרכום או בחנות התבלינים הטריים המקומית, יחד עם הקניות השבועיות של המשפחה. כמעט תמיד הדבש שלנו מגיע ממגדלים קטנים, מהגליל או מהעמק.

שמן קיק:

הקיק הוא צמח מאוד שימושי שמוצאו במקור באיזורנו, למרות שהיום עיקר גידולו בארצות טרופיות. הוא מעניק לסבון ולשמפו קצף עשיר ומדהים, מזין ומטפח בצורה יוצאת דופן.

שמן חוחובה:

צמח מדברי מדהים. המבנה של השמן שלו דומה באופן מפתיע לשומן הטבעי הבריא של העור ולכן הוא אחד המרכיבים המזינים הטובים ביותר שאפשר לבקש לסבון טבעי ושמפו טבעי.